Dane techniczne ciągników rolniczych Case IH

Reklama

Wybierz model ciągnika rolniczego marki Case IH:

Historia ciągników marki Case IH

W roku 1842 Jerome Increase Case zakłada Racine Threshing Machine Works w stanie Wisconsin, a pięć lat później w 1847 roku, Cyrus McCormick zakłada McCormick Harvesting Machine Company w Chicago. Ich indywidualne marki splatają się w 1901 roku, kiedy to trzy ważne przedsiębiorstwa, w tym McCormick łączą siły, tworząc, jak się później okaże potężnego gracza na rynku – International Harvester (IH). IH szybko osiąga ogromny sukces, wprowadzając na rynek innowacyjne maszyny rolnicze, takie jak kultowy traktor Farmall.
Firma JI Case bardzo szybko rozwija swoje modele traktorów, zdobywając w 1964 roku uznanie m.in. od Kern County Land Company. Seria przekształceń i przejęć przez Tenneco prowadzi w 1994 roku do utworzenia niezależnej marki Case IH, a wraz ze zmianami zostaje wprowadzona nowa czarno-czerwona kolorystyka malowania ciągników Case IH.
W kolejnych latach ciągniki Case IH stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Zostają wprowadzone na rynek przełomowe rozwiązania, takie jak skrzynia biegów CVX czy rewolucyjny traktor Quadtrac. W 1999 roku, w wyniku zakupu przez Fiat Group, Case IH staje się częścią CNH Global. W roku 2016 Case IH prezentuje bezkabiniowy, autonomiczny traktor, który jest początkiem nowej ery autonomicznego rolnictwa.
Dziś po ponad 180 latach istnienia, Case IH jest światowym liderem w produkcji zaawansowanych ciągników rolniczych, a modele takie jak Farmall, Magnum, Axial-Flow, Steiger i Quadtrac nie tylko reprezentują najnowsze osiągnięcia technologii, lecz także są odzwierciedleniem pasji Jerome’a Increase Case’a i Cyrusa McCormicka do mechanizacji rolnictwa.

Udostępnij:
AgroDane Facebook