Dane techniczne ciągników rolniczych Claas

Reklama

Wybierz model ciągnika rolniczego marki Claas:

Historia ciągników marki Claas

Rok 2007 był przełomowy dla firmy Claas, gdyż wtedy to po raz pierwszy zaprezentowano publicznie ciągnik Claas XERION 2000. Na tamte czasy był to bardzo nowoczesny traktor ze względu na jego kabinę, która mogła być ustawiana w trzech różnych pozycjach, a bezstopniowa skrzynia biegów HM-8 opracowana przez Claas zapewniła wydajne operowanie ciągnikiem.
W kolejnych latach firma Claas poszerzała swoją ofertę o nowe modele ciągników. Najwięcej maszyn na rynek trafiło po przejęciu w 2008 roku większości udziałów w Renault Agriculture. Z dawnej fabryki Renault w Le Mans wyszły pierwsze zielone ciągniki Claas, obejmujące serię CELTIS, ARES, ATLES, i XERION. Sprawiło to rozszerzenie oferty o ciągniki w różnym przedziale mocy, co zaowocowało zaspokojeniem potrzeb rolników.
W 2010 roku pojawił się na rynku nowy XERION 3300, który był oferowany w trzech różnych wersjach: XERION TRAC o mocy 335 KM, XERION TRAC VC z obrotową kabiną, i XERION SADDLE TRAC z kabiną umieszczoną nad silnikiem, co umożliwiało osadzenie naczepy.
W 2011 roku Claas AXION dołączył do rodziny ciągników. Model ten oferował moc od 163 do 260 KM. Claas Axion został zaprojektowany z myślą o wysokim komforcie, łatwości użytkowania, niskim zużyciu paliwa i dużą niezawodnością. Wprowadzenie sześciocylindrowego silnika DPS 6,8 l spełniającego normy emisji TIER 3a było kolejnym krokiem w kierunku bycia bardziej eko.
W 2013 roku na targach Agritechnica firma Claas przedstawiła nowe serie ARION 500 i 600, obejmujące modele o mocy od 112 do 155 KM. Modele ARION 540 i ARION 640 wyposażono w system Boost Claas Power Management, dostarczając dodatkowe 20 KM mocy, a automatyzacja zmiany grup w przekładni HEXASHIFT zwiększała wygodę obsługi.
W 2016 roku pojawił się XERION 3800, który został wyposażony w nową automatykę nawrotów Claas Sequence Management, układ kierowniczy GPS i przyłącze ISOBUS, co uczyniło go jednym z najnowocześniejszych traktórów na rynku.
W kolejnych latach pojawiły się nowe modele ARION 400, AXION 900, i ARION 500/600, pokazując, że Claas nieustannie dąży do wprowadzania coraz to nowocześniejszych modeli tak, aby ciągle sprostać różnorodnych potrzebom rolników na całym świecie. Przekroczenie granic mocy 500 KM przez modele XERION 5000 i 4500 było kolejnym potwierdzeniem tej tezy. Wprowadzenie ciągnika AXION 800 z silnikiem Stage IV wskazuje, że firma ta nie tylko podąża za trendami ekologicznymi, ale również stara się być liderem nowinek technicznych.

Udostępnij:
AgroDane Facebook