Dane techniczne ciągników rolniczych Steyr

Reklama

Wybierz model ciągnika rolniczego marki Steyr:

Historia ciągników marki Steyr

W 1915 roku zakłady Steyr wypuściły na rynek swój pierwszy ciągnik rolniczy, otwierając erę nowoczesnego rolnictwa. Dzięki wytrwałej pracy i dążeniu do doskonałości, 29 października 1947 roku z linii produkcyjnej zjechał pierwszy seryjnie produkowany ciągnik Steyr-Type 180.
W latach pięćdziesiątych zakład w St. Valentin stał się częścią Steyr-Daimler-Puch AG, a dwadzieścia lat później została przeniesiona własnie tam linia produkcyjna oraz dział sprzedaży ciągników Steyr. Podpisanie umowy licencyjnej z turecką firmą Donatim w 1978 roku oraz współpraca z fińskim Valmet w 1986 roku świadczą o wielkim zaangażowaniu Steyr w rozwój swoich produktów.
Na początku lat dziewiędziesiątych w wyniku restrukturyzacji w Steyr-Daimler-Puch AG, departament odpowiedzialny za produkcję ciągników stał się samodzielną spółką-Steyr Landmaschinentechnik GmbH, z siedzibą w St. Valentin. Firma została przejęta przez Case Corporation w 1996 roku i została zmieniona nazwa na CASE-STEYR Landmaschinentechnik. Nagroda „Tractor of the Year” przyznana Steyr CVT z bezstopniową przekładnią S-matic na targach Agritechnica w 1999 roku potwierdziła, że ciągniki Steyr są bardzo nowoczesnymi maszynami.

Udostępnij:
AgroDane Facebook