Dane techniczne ciągników rolniczych Valtra

Reklama

Wybierz model ciągnika rolniczego marki Valtra:

Historia ciągników marki Valtra

Historia marki Valtra sięga korzeniami aż do roku 1913, kiedy to firma Munktell połączyła silnik spalinowy z karoserią lokomotywy. W ten oto sposób powstał rewolucyjny pierwszy ciągnik. Jednym z pierwszych modeli, który trafił na rynek, był Munktells 20-24 wypuszczony w 1916 roku. Choć wtedy ciągniki wciąż nie cieszyły się dużą popularnością, to już w latach 30. XX wieku zaczęło rosnąć zapotrzebowanie na te maszyny. Model Munktells 22, który powstał w 1921 roku, był już bardziej zbliżony do współczesnych traktorów, oferując moc 22-26 KM.
W 1932 roku połączenie firm J & C G Bolinders Mekaniska Verkstad oraz Munktells Mekaniska Verkstad zaowocowało powstaniem AB Bolinder-Munktells. Ich pierwszy model ciągnika BM 25, wyróżniał się tym, że jako pierwsza maszyna wyposażona była w gumowe pompowane opony, co pozwoliło na zwiększenie prędkości maksymalnej do do 14km/h.
Kolejnym etapem rozwoju było połączenie z firmą AB Volvo, która rozpoczęła produkcję własnych traktorów w 1943 roku. W wyniku tej współpracy powstała marka BM Volvo, a następnie Volvo BM.
W 1951 roku fińska firma Valmet również dołączyła do producentów ciągników, a w 1979 roku Valmet połączył się z Volvo BM, tworząc markę Valtra. Połączenie tych firm doprowadziło do wprowadzenia na rynek nowych serii ciągników. W 1982 roku zadebiutowała seria 05 Volvo BM Valmet.
Przez lata historia ciągników Valtra rozwijała się, a maszyny te zawsze kojarzone są z wydajnością i niezawodnością. Dziś, po ponad stu latach istnienia, Valtra pozostaje liderem w produkcji ciągników, nieustannie rozwijając się i wprowadzając coraz to nowsze technologie.

Udostępnij:
AgroDane Facebook