Dane techniczne ciągników rolniczych McCormick

Reklama

Wybierz model ciągnika rolniczego marki McCormick:

Historia ciągników marki McCormick

Historia firmy McCormick ma swój początek w Raphine w 1831 roku, gdy Cyrus Hall McCormick założył McCormick Deering Company. To właśnie na terenach obecnej McCormick Farm rozpoczęto produkcję pierwszych mechanicznych żniwiarek, które rewolucjonizowały przemysł rolniczy. Po sukcesie żniwiarek firma szybko poszerzyła swoją ofertę o inne maszyny rolnicze.
Po uzyskaniu przez Cyrusa H. McCormicka patentu na specjalny pług w 1834 roku, jego firma kontynuowała rozwój, dostarczając nowoczesne narzędzia na rozwijającym się rynku amerykańskim. W 1847 roku Cyrus wraz z braćmi, Williamem oraz Leandrem, przenieśli firmę do Chicago, gdzie założyli McCormick Harvesting Machine Company.
Niestety, ale po niedługim czasie w firmie wybuchł pożar w fabryce, jednak mimo poważnych strat finansowych firma szybko się odbudowała, a już w 1873 roku otworzyła nową fabrykę, która rozpoczęła pełną produkcję. W ciągu roku firma zrealizowała ponad 10 tysięcy zamówień, co nawet w dzisiejszych czasach wydaje się imponującym wynikiem.
Po zakończeniu II wojny światowej McCormick kontynuował produkcję, szczególnie w Europie, gdzie otworzył swoje zakłady we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W 1970 roku firma wprowadziła na rynek pierwsze europejskie ciągniki McCormick z synchronizowaną skrzynią biegów.
Po przejęciu przez Argo Group w 2000 roku, a następnie przez rodzinę Morra w 2001 roku, McCormick zyskał na dynamice rozwoju. Wprowadzono nowe modele ciągników, a gama produktów została znacznie poszerzona. W 2015 roku firma wprowadziła na rynek ciągnik McCormick X8 VT-Drive, który pomógł umocnić pozycję firmy jako jednego z liderów branży.
McCormick jest uznawany za globalnego lidera w branży maszyn rolniczych, a gama produktów od 49 do 310 KM spełnia najwyższe standardy jakości, wydajności oraz innowacji.

Udostępnij:
AgroDane Facebook