Dane techniczne ciągników rolniczych Fendt

Reklama

Wybierz model ciągnika rolniczego marki Fendt:

Historia ciągników marki Fendt

Fendt jest jedną z głównych firm na rynku ciągników rolniczych, która odznacza się długą historią i wysoką jakością produkowanych maszyn. Od czasu wprowadzenia pierwszego małego ciągnika Dieselrossa o mocy 6 KM w 1930 roku, firma stale rozwija swoją ofertę poprzez ciągłe wprowadzanie nowych modeli, w których przykłada szczególną uwagę na rozwój technologii.
W latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku Fendt wprowadził na rynek ciągnik Dieselross F 18, który został wyposażony w niezależny od prędkości jazdy wałek odbioru mocy WOM, a niespełna dziesięć lat później wprowadzono model Favorit 1, który został wyposażony w silnik o mocy 40 KM i kilku biegową skrzynię biegów. Z tyłu ciągnika znalazł się podnośnik narzędzi, co podniosło jego wszechstronność.
W latach 1960-1970 Fendt kontynuował rozwój, wprowadzając w modelu Farmer 3 S koło zamachowe Turbomatic oraz specjalistyczne ciągniki do uprawy winorośli, chmielu i sadownictwa. W latach 80. i 90. marka Fendt stała się pionierem w produkcji ciągników o dużej mocy, wyposażonych w turbosprężarkę, hydro pneumatyczne zawieszenie kabiny oraz amortyzowaną przednią osią. Powstały również pierwsze modele wyposażone w bezstopniową skrzynię biegów Vario.
W XXI wieku Fendt nadal utrzymuje swoją ciężko wypracowaną pozycję jako lider nowoczesnych rozwiązań, wprowadzając serię Efficient Technology.

Udostępnij:
AgroDane Facebook