Dane techniczne kombajnów zbożowych John Deere

Reklama

Wybierz model kombajnu zbożowego marki John Deere:

Historia kombajnów marki John Deere

Model 55 marki John Deere, stworzony w 1947 roku, był pionierem nowoczesnych kombajnów, które znamy dzisiaj. Operator zajmował miejsce na znaczącej wysokości, co umożliwiało mu pełen nadzór nad przenośnikiem pochyłym i szerokim zespołem żniwnym 3,65m. Umiejscowienie silnika z tyłu, za kierowcą, oraz zbiornika na ziarno blisko przedniej osi zapewniały doskonałą stabilność. Dodatkowy obciążnik nad przednią osią oraz skrętne tylne koła poprawiały trakcję. Choć Model 55 mógł zebrać jedynie 1,6 ha/h, w porównaniu z dzisiejszymi pojazdami serii X, które koszą aż 12 ha/h, był to znaczący krok w kierunku efektywności zbiorów.
Początkowo zespoły żniwne były integralną częścią przenośnika pochyłego, a zmiana ich zajmowała godziny. Kombajny musiały jechać na pole z przymocowanym zespołem, co ograniczało ich szerokość, szczególnie w Europie. Wprowadzenie systemu Quick Tach w kombajnach John Deere serii 3300-7700 umożliwiło ciągnięcie zespołów żniwnych za kombajnem i ich szybkie mocowanie na polu w zaledwie kilka minut. To pozwoliło na budowę szerszych modeli o większej wydajności, która w ciągu następnej dekady miała podwoić tempo zbiorów.
Pierwsze kabiny pojawiły się w kombajnach w latach 60. XX wieku, ale były one proste i niezbyt wygodne. Dopiero w 1982 roku kombajny zbożowe John Deere serii 1000 otrzymały nowoczesne kabiny, które były cichsze, lepiej wyposażone i wyposażone w klimatyzację. W ciągu kilku kolejnych lat wprowadzono szereg innowacyjnych systemów elektronicznych, zapewniając operatorom jeszcze większy komfort pracy.

Udostępnij:
AgroDane Facebook